Hotel Za Bramą Zamku - komfort i wygoda w starym zamku w Opolu

Jak przygotować się do kolacji biznesowej - Porady

Kolacja biznesowa

Artykuł dodany przez recepcja - 29-07-22

Ostateczny przewodnik jak przygotować się do kolacji biznesowej

Kolacje biznesowe są istotną częścią świata biznesu. Możliwość spotkania twarzą w twarz z nowym klientem, a może nawet z nowym partnerem biznesowym, to okazja, której nie należy lekceważyć. Spotkanie przy kolacji może być doskonałym sposobem na zbudowanie zaufania i relacji z potencjalnym nowym kontaktem w spokojnym otoczeniu. Korzyści z przeprowadzenia udanej kolacji biznesowej są liczne: poznajesz swoich potencjalnych klientów na poziomie osobistym, stwarzasz im możliwości, aby bardziej Ci zaufali, jak również dowiadujesz się więcej o ich wartościach i motywacjach, co pomoże w opracowaniu bardziej skutecznych strategii sprzedaży w przyszłości. Ale jakie są niektóre rzeczy, o których musimy pamiętać, uczestnicząc w tych wydarzeniach? Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do kolacji biznesowych.

Podwójne sprawdzenie miejsca i czasu

Upewnij się, że wiesz gdzie i kiedy odbędzie się spotkanie. Jeśli jesteś zaproszony na kolację w domu gospodarza, dowiedz się, czy będzie dostępny parking, a jeśli nie, czy możesz zorganizować sobie podwózkę z biura. Jeśli dostępny jest transport publiczny, możesz pojechać na spotkanie i wrócić z niego korzystając z niego. Chociaż może to nie być konieczne, zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Jeśli jesteś zaproszony do restauracji, dowiedz się, czy obowiązuje tam dress code i przestrzegaj go. Jeśli nie jesteś pewien, zadzwoń do restauracji i zapytaj gospodarza kolacji, czy możesz zapytać obsługę o dress code.

Potwierdź listę gości

Przed zobowiązaniem się do uczestnictwa w imprezie, spróbuj dowiedzieć się, kto jeszcze tam będzie. Jeśli jeszcze nie wiesz, spróbuj dowiedzieć się, kim będą inni goście, abyś mógł spróbować znaleźć podobieństwa między sobą a innymi. To pomoże Ci nawiązać więcej znajomości, a nigdy nie wiadomo, kiedy te połączenia się przydadzą. Ważne jest, aby wiedzieć, kim są inni uczestnicy, abyś mógł poczuć dynamikę grupy i interakcje.

Jeśli na kolacji będzie dużo osób, postaraj się znaleźć sposób, aby śledzić, kto jest kim. Może to być tak proste, jak robienie kilku notatek podczas posiłku lub przyniesienie ze sobą małego notatnika z podstawowymi informacjami o każdej osobie.

Przejdź przez swoją listę kontrolną przygotowań przed spotkaniem

Zanim weźmiesz udział w jakiejkolwiek kolacji biznesowej - lub jakimkolwiek spotkaniu - warto się przygotować. Zawsze lepiej być przygotowanym niż nie. Nie tylko pomoże Ci to poczuć się pewniej, ale także sprawi, że będziesz wyglądał na bardziej pewnego siebie, co jest niezwykle ważne w biznesie.

Oto kilka rzeczy, które należy przygotować przed udziałem w kolacji biznesowej:

  • Wiedz, co jesz - Biorąc udział w kolacji biznesowej, ważne jest, aby wiedzieć, co jesz. Dobrą praktyką jest unikanie potraw o silnym zapachu, takich jak czosnek, ponieważ mogą one rozpraszać podczas próby prowadzenia rozmowy. Jeśli masz alergie lub ograniczenia dietetyczne, upewnij się, że wiesz, co jesz.
  • Przygotuj kilka tematów do omówienia z innymi gośćmi - Nie chcesz rozmawiać o interesach przez cały czas, a już na pewno nie chcesz być osobą, która monopolizuje rozmowę. Upewnij się, że masz kilka gotowych tematów, takich jak bieżące wydarzenia lub sport, które nie są związane z Twoją firmą, aby mogły służyć jako pomost do innych gości.
  • Zbadaj osoby, z którymi się spotkasz - Poświęć trochę czasu na zbadanie osób, z którymi się spotkasz przed kolacją. Pomoże Ci to poczuć się bardziej przygotowanym, a także pomoże Ci zbudować rapport z innymi, ponieważ możecie omówić wspólne zainteresowania.

Podczas spotkania

Podczas gdy będziesz chciał być przygotowany do spotkania, nie chcesz wyjść na sztywnego lub nieelastycznego. Bądź uprzejmy, przyjazny i staraj się nawiązać rozmowę z innymi. Jeśli ktoś dominuje w rozmowie, nie bój się wtrącić swoich dwóch groszy. Jeśli jesteś cichy i powściągliwy, ludzie mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że tam jesteś.

Jeśli jesteś na kolacji z klientami lub potencjalnymi klientami, spróbuj pozwolić im przejąć inicjatywę. Nie chcesz wyjść na zbyt chętnego do sprzedaży. Kiedy zadają Ci pytania, staraj się, aby Twoje odpowiedzi były jak najkrótsze. Staraj się nie drążyć tematu i zdecydowanie nie podawaj żadnych informacji, o które nie jesteś proszony.

Najnowsze wpisy

Wakacje w Polsce

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Polsce: Przewodnik po Polsce

Bogata kultura i unikalne krajobrazy Polski sprawiają, że jest ona celem podróży jak żaden inny. Jest domem dl

recepcja - 09-09-2022

Dlaczego standardy hotelowe są ważne?

Znaczenie standardów hotelowych: Dlaczego ma to znaczenie dla Ciebie

Podczas gdy podróżuje więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej, standardy hotelowe w ostatnich latach spadły. Ma

recepcja - 17-08-2022

Aktywne wakacje

Przewodnik po aktywnych wakacjach: Spędź wolny czas tak jak lubisz!

Aktywne wakacje to dokładnie to, co brzmi - wakacje, podczas których jesteś aktywny fizycznie przez większość

recepcja - 17-07-2022

Romantyczny weekend w hotelu

Pakiet romantyczny - Wspólnie spędzony weekend w hotelu

Romantyczne wyjazdy to coś, na co większość par czeka z niecierpliwością. Są one doskonałą okazją do spędzenia

recepcja - 03-07-2022

Walentynki w hotelu

Imprezy Walentynkowe w Hotelu: Przewodnik, który sprawi, że Twój romantyczny wyjazd będzie niezapomniany

Zaplanowaliście już idealną randkę na Walentynki? Jeśli nie, nie wpadaj w panikę! Masz jeszcze czas, aby zorga

recepcja - 26-06-2022