Hotel Za Bramą Zamku - komfort i wygoda w starym zamku w Opolu

Jak zaplanować wesele w hotelu: Ostateczny przewodnik

Jak zaplanować wesele w hotelu

Artykuł dodany przez recepcja - 19-06-22

Organizowanie wesela w hotelu - wszystko co musisz wiedzieć

Planowanie ślubu może być wyczerpujące i stresujące. Czy wiesz, jak wiele szczegółów trzeba dopilnować, aby ten jeden idealny dzień stał się rzeczywistością? Bardzo dużo! Pomyśl o wszystkich małych rzeczy, które trzeba będzie zorganizować, jak rezerwacja miejsca, wybierając swój strój, coraz nowe stroje dla swoich druhen, tworząc zaproszenia i oczywiście wybierając suknię ślubną. To dużo, aby wziąć w jednym czasie. Rzućmy okiem na kilka pomocnych wskazówek dotyczących planowania ślubu i skupienia się na tym, co najważniejsze: ty, twój partner i miłość między wami obojgiem.

Jest wiele wspaniałych rzeczy związanych z celebrowaniem małżeństwa z przyjaciółmi i rodziną w intymnym otoczeniu podczas szczytu sezonu hotelowego, gdziekolwiek mieszkasz. Ale są też wyzwania związane z planowaniem mniejszego wesela, które wymaga więcej koordynacji niż zwykle. Jeśli brzmi to jak coś, co możesz być zainteresowany, oto kilka pomysłów, aby wszystko szło jak należy.

Stwórz budżet i trzymaj się go

Tworzenie budżetu jest istotnym pierwszym krokiem w planowaniu ślubu i czymś, co należy zrobić, zanim zaczniesz rezerwować dostawców lub ustalać datę. Wiele par nie ma budżetu na początku, więc koszty mogą się szybko zsumować i stać się ciężarem do spłacenia po wielkim dniu. Aisle, Please ma kilka pomocnych wskazówek dotyczących budżetu, o których należy pamiętać podczas tworzenia budżetu ślubnego. Jedną z głównych rzeczy, na którą będziecie chcieli się zdecydować jest to, jaki typ wesela będziecie mieć. Czy masz nieformalny ślub na podwórku lub formalne przyjęcie w pomieszczeniach? Rodzaj ślubu będzie miał duży wpływ na budżet, z podwórka wesela są znacznie tańsze niż przyjęcia w pomieszczeniach. Znając swój budżet z wyprzedzeniem, pomoże Ci uniknąć przekroczenia.

Zdecyduj się na datę i miejsce

Jeśli nie masz jeszcze daty w głowie, teraz jest czas, aby zdecydować. Możecie być chętni do wzięcia ślubu tak szybko, jak to możliwe, ale pośpieszanie daty ślubu bez dania sobie wystarczająco dużo czasu, aby wszystko odpowiednio zaplanować i zaoszczędzić na wielki dzień jest złym pomysłem. Wiele par chce się pobrać w miesiącach letnich, które są szczytem sezonu ślubów hotelowych. To może sprawić, że planowanie ślubu będzie nieco trudniejsze, zwłaszcza jeśli próbujesz wziąć ślub w popularnym miejscu turystycznym. Jeśli masz nadzieję na ślub w okresie letnim, najlepiej zacząć szukać miejsc i rezerwować datę tak wcześnie, jak to możliwe.

Zarezerwuj muzyków na ceremonię i catering

Jak z większością rzeczy w planowaniu ślubu, pomaga to zacząć najpierw od najważniejszych części ślubu. W zależności od rodzaju wesela, które organizujesz, musisz zarezerwować muzyków ceremonialnych i cateringowych tak szybko, jak to możliwe, zwłaszcza jeśli masz nadzieję mieć swój ślub w popularnym miejscu w szczycie sezonu. Muzycy ceremonialni i cateringowi mogą być zazwyczaj zarezerwowani już z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem.

Wybierz swój zespół weselny i ustal, kto co będzie nosił

Kolejnym krokiem w procesie planowania ślubu jest ustalenie, kto będzie częścią twojego przyjęcia weselnego. Nie musisz koniecznie wybierać swoich najbliższych przyjaciół i członków rodziny, aby być w swoim przyjęciu weselnym, choć jest to z pewnością opcja, jeśli chcesz. Możesz również wybrać bardziej formalne, tradycyjne przyjęcie weselne, które zazwyczaj składa się z żeńskich krewnych panny młodej. W zależności od rodzaju przyjęcia weselnego, na które się zdecydujesz, będziesz musiał zdecydować, kto będzie nosił co. Tradycyjnie, panna młoda nosi biały, podczas gdy druhny nosić inny kolor. Jeśli chcesz wyłamać się z tradycji, istnieje wiele sposobów, aby wymieszać kolory, które nosisz, zachowując jednocześnie formalny nastrój.

Potwierdź ostatnie szczegóły

Wreszcie, gdy zbliżasz się do dnia ślubu, będziesz chciała potwierdzić szczegóły ze swoimi dostawcami. Będziesz chciała upewnić się, że Twój catering ma Twoje menu i wszelkie specjalne wymagania dietetyczne, które masz wymienione, potwierdzić miejsca i godziny ceremonii i przyjęcia oraz zarezerwować wszelkie inne usługi, których będziesz potrzebować w dniu ślubu, takie jak transport dla Twoich gości.

Najnowsze wpisy

Wakacje w Polsce

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Polsce: Przewodnik po Polsce

Bogata kultura i unikalne krajobrazy Polski sprawiają, że jest ona celem podróży jak żaden inny. Jest domem dl

recepcja - 09-09-2022

Dlaczego standardy hotelowe są ważne?

Znaczenie standardów hotelowych: Dlaczego ma to znaczenie dla Ciebie

Podczas gdy podróżuje więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej, standardy hotelowe w ostatnich latach spadły. Ma

recepcja - 17-08-2022

Kolacja biznesowa

Ostateczny przewodnik jak przygotować się do kolacji biznesowej

Kolacje biznesowe są istotną częścią świata biznesu. Możliwość spotkania twarzą w twarz z nowym klientem, a mo

recepcja - 29-07-2022

Aktywne wakacje

Przewodnik po aktywnych wakacjach: Spędź wolny czas tak jak lubisz!

Aktywne wakacje to dokładnie to, co brzmi - wakacje, podczas których jesteś aktywny fizycznie przez większość

recepcja - 17-07-2022

Romantyczny weekend w hotelu

Pakiet romantyczny - Wspólnie spędzony weekend w hotelu

Romantyczne wyjazdy to coś, na co większość par czeka z niecierpliwością. Są one doskonałą okazją do spędzenia

recepcja - 03-07-2022

Walentynki w hotelu

Imprezy Walentynkowe w Hotelu: Przewodnik, który sprawi, że Twój romantyczny wyjazd będzie niezapomniany

Zaplanowaliście już idealną randkę na Walentynki? Jeśli nie, nie wpadaj w panikę! Masz jeszcze czas, aby zorga

recepcja - 26-06-2022